Stresas darbe

stresasApie ką kalba kūnas ir ką nutyli jausmai – kai darbas tampa nebemielas

Greitas gyvenimo tempas, nesibaigiantys rūpesčiai vaikais, noras gyventi aktyvų socialinį gyvenimą, noras siekti karjeros, tobulėti profesinėje srityje – tai kasdienybė, kuri neretai įsuką jus į tokį verpetą, kad net nepastebime kaip pradedame nematyti ne tik kas dedasi už lango, bet ir kas vyksta mūsų viduje. Palaipsniui imat jausti, kad kasdienybė ima slėgti kaip sunkus akmuo, kažkieno užridentas ant krūtinės, darbas nekelia pasitenkinimo, o mintys vis sukasi apie tą patį: kaip norėtųsi nuo visko pailsėti. Pastebite, kad nors ir esate pavargę kažkodėl nesimiega, o mintys užklimpę begaliniuose apmąstymuose ko nespėjote darbe padaryti. Skaityti toliau

Kokią matai stiklinę – puspilnę ar pustuštę?

stiklinePozityvaus mąstymo idėjos populiarios visame pasaulyje. Daugeliui pažystamos idėjos apie teigiamą pozityvaus mąstymo naudą. Šia tema parašyta daugybe knygų, internetas knibžda straipsniais apie tai kaip siekti užsibrėžtų tikslų, tokių kaip tapti turtingu ar laimingu. Šia tema vedami mokymai taip pat vilioja tokias teiginiais kaip „mąstykite vien tik teigiamai, kartokite pozityvius teiginius programuojančius jūsų pasąmonę ir jūsų tikslai bus pasiekti“. Tai iš ties iš pirmo žvilgsnio atrodo labai patraukliai. Tačiau ar tai visada padeda? Ir kas gi tas pozityvus mąstymas? Skaityti toliau

Baimė bendrauti

Žmogus – įvairiapusė būtybė, gebanti prisitaikyti prie įvairių gyvenimo situacijų ir tokiu būdu atskleisti vis kitas savo savybes. Todėl vienoks gali atrodyti bendraudamas su šeimos nariais, kitoks – būdamas su draugais, dar kitoks – su nepažįstamaisiais. Tačiau ne visiems ir ne visada yra paprasta bendrauti. Nuo ko tai priklauso ir kas lemia žemą savivertės jausmą, negebėjimą kontroliuoti baimių bendraujant su aplinkiniais.

Skaityti toliau

Priklausomybė nuo kompiuterio

Šiandien daugelis neįsivaizduoja savo gyvenimo be kompiuterio. Tai tapo taip savaime suprantama, kad ne vienas jaunas tėvelis net nesusimąstydamas vos ūgtelėjusį mažyli supažindina su šiuolaikinio pasaulio neatsiejama dalimi – kompiuteriu. Kai kuriems tai atrodo savaime suprantama, kad jau 3-4 m. vaikas moka naudotis kompiuteriu, susirasti kompiuterinius žaidimus ar naršyti po youtube. Pradžioje tai gali atrodyti gana patraukliai. Tėveliai džiaugiasi, kad jų atžalos įsitraukią, susidomėję kompiuterio siūlomom galimybėm ir lieka laisva minutė sau. Nestebina ir tai, kad pradinukai jau turi savo profilius facebook‘e. Skaityti toliau

Apversti vaiką krūva dovanų nėra naudinga

dovanos-kaledosAr pastebėjote, kaip žiba vaiko akys, kai jis gauna dovanų? Nesvarbu, ar tai gimtadienio dovanos, ar lauktuvės, parvežtos iš tolimo giminaičio, neretai pirmiausia vaiko akys krypsta į rankines, maišus ar spalvingu popieriumi pasipuošusias dėžes. Šiais laikais dovanų pasiūla iš tiesų didžiulė. Nuo įvairiaspalvių žaislų lūžta parduotuvių lentynos, tačiau kartais iškyla kita dilema – ką vis dėlto padovanoti vaikui: išsvajotą žaislą, naujus žieminius batus ar daiktą, kurio labai norėjome, kai patys buvome vaikai?

Daugiau skaityti čia

Adaptacija darželyje

DSCN2009mDaugelis tėvelių su nerimu laukia laiko kai turės savo mažyli atiduoti į darželį. Apninka abejonės ar tai tinkamas laikas, ar jau mažylis gali eiti į darželį.
Pirmais gyvenimo metais vaikas nesuvokia savęs kaip atskiro individo, todėl mamos buvimas šalia yra būtina sąlyga tiek vaiko fiziniam, tiek psichologiniam vystymuisi. Sėkmingas prieraišumas labai svarbus vaiko tolimesnei raidai. Tėvai padeda vaikui struktūruoti savo išgyvenimus, suteikiant jiems prasmę, sukuria vidinio pasaulio ir kitų žmonių pažinimo galimybes, padeda suvokti ir išgyventi savo vertę. Maždaug iki 3 metų mama (tėtis) yra saugumo, nusiraminimo šaltinis. Jeigu vaikas jaučiasi saugus ir mylimas, jis domisi aplinka, vis labiau pradeda atsisukti į kitus žmones. Atsiskyrimas nuo mamos vyksta palaipsniui ir tai nėra lengvas etapas tiek vaikui, tiek mamai. Palaipsniui vaikas tampa vis labiau savarankiškas ir nepriklausomas, daug ką nori išbandyti pats. Apie trečius gyvenimo metus mažylis ima vis labiau domėtis kitais, labiau atsitraukia nuo mamos, labiau domisi žaidimu su kitais vaikais. Be to maždaug apie 3 gyvenimo metus formuojasi vaiko gebėjimas išlaikyti mamos (asmens prie kurio prisirišo) vaizdą atmintyje ir tai labai svarbus momentas padedantis atsiskirti nuo mamos ir išbūti kurį laiką be jos. Todėl manoma, kad palankiausiais metas vaikui eiti į darželį 3-4 m. Tačiau svarbu atsižvelgti ir į kiekvieną vaiką. Jei pastebite, kad vaikas domisi kitais vaikais, noriai mezga su jais santykius, išreiškia norą eiti į darželį tai taip pat gali būti ženklas, kad vaikas pasiruošęs.

Skaityti toliau

Vaikų auklėjimas

DSC_0193.mParašyta daugybė knygų apie tai, kaip reikėtų auklėti vaikus. Tačiau dažniausiai jų prireikia tik tuomet, kai vaiko elgesys tampa sunkiai toleruojamas, nepriimtinas ar dar blogiau – tiesiog nepakenčiamas. Tuomet kyla daugybė klausimų, į kuriuos ne taip paprasta rasti atsakymus: ką darėme ne taip? Ko galima tikėtis toliau?

Skaityti toliau

Dėl ko svarbu laiku kreiptis pagalbos

cropped-IMGP4552-s.jpgPasaulyje 540 milijonų žmonių turi psichikos sveikatos sutrikimų, iš jų tinkamai gydomi mažiau kaip pusė. Manoma, kad kas ketvirtoje pasaulio šeimoje vienas iš šeimos narių turi rimtų dvasinių problemų. Ne išimtis ir męs.

Lietuvoje per pastaruosius dešimtmečius sergamumas psichinėm ligom išaugo daugiau nei 10 proc. Kiekvienas iš mūsų kartais gyvenime susiduriame su sukrečiančiais išgyvenimais kai pasijaučiam priblokšti, pasimetę, nusivylę, nežinantys kaip elgtis, tuomet mums gali prireikti psichologinės pagalbos…

Skaityti toliau

Psichologinė krizė, kas tai?

Žodis krizė yra plačiai vartojamas įvairiomis reikšmėmis, kurias vienija bendras pasikeitimo fenomenas:

Krizė – tai netikėtos ir sunkios gyvenimo permainos, lūžio sąlygota būsena / situacija, kurią lydi didelis nerimas, įtampa, grėsmė, nesaugumas, pavojus, pasimetimas ir kiti panašūs išgyvenimai.

Skaityti toliau